16 października z inicjatywy naszej Grupy odbył się bieg Śladem mjr Hubala, który zakończył się pod pomnikiem w miejscowości Zychy. Data i meta biegu była nieprzypadkowa – 77 lat temu to właśnie tutaj dotarł mjr Dobrzański wraz z Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego, gdzie powołano również Okręg Bojowy Kielce.

Dystans trasy wynosił 5,5 km. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zdobył pan Krzysztof Mijas a wśród kobiet pani Justyna Piec. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pełną listę z wynikami dodamy w następnym poście.

Oprócz Biegu przez naszą Grupę wraz z sympatykami został przeprowadzony konkurs wiedzy historycznej dla najmłodszych a także występ artystyczny.

 

W biegu wzięło udział 44 biegaczy, którzy udowodnili w ten sposób, że pamiętamy o niezłomnym majorze. Bardzo dziękujemy osobą, które pomimo chłodu zdecydowały się przybyć na Start, oraz wszystkim wolontariuszom, sympatykom oraz strażakom dzięki którym nie było by możliwe zrealizowanie idei Biegu. Dziękujemy również Instytutowi Pamięci Narodowej oraz Kieleckiemu Biegaczowi za objęcie patronatem tego wydarzenia.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 

{"file":"/bieg","place":"user:773"}