b2ap3_thumbnail_P1200876.JPGW sobotę 5go marca w Best Western Grand Hotelu w Kielcach odbyło się spotkanie dotyczące dostępu do broni palnej, zorganizowane przez Klucz Pobudki Kielce , Fundację Ad Arma, Grupę Rekonstrukcji Historycznej imienia Stanisława Grabdy, pseudonim “Bem”, Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię, Kieleccy Patrioci, Trzecia Droga Kielce, Obóz Narodowo-Radykalny Kielce, Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych koło w Chmielniku oraz 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich.Tematem prelekcji pod hasłem „Polaku chwyć za broń” były prawne, etyczne, a także cywilizacyjne aspekty dostępu do broni palnej.

Każdy, kto zajmował się problemem przemocy, wie że im bardziej ofiara jest spolegliwa, tym bardziej okrutnie jest traktowana przez oprawcę. W tym przypadku biurokraci uniemożliwiają obronę przed agresywną mniejszością całym społeczeństwom. Problem nie zniknie, pytanie tylko czy mieszkańcy Europy obudzą się choćby wtedy, gdy zagrożone będzie ich życie? – powiedział Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

Read More

 

Unia skończy się. Jeśli nawet nie teraz, to za kilka lat „młodzi wykluczeni” z przedmieść Brukseli i Paryża postarają się o to. Dlatego nie warto się oglądać na Zachód, tylko starać się zapewnić bezpieczeństwo Polakom. Bez niepotrzebnych koncesji, robionych tylko po to, by miło przyjęli nasz rząd na salonach, czy nie opisali w negatywnym świetle w prasie francuskiej, czy niemieckiej. Postępując słusznie, zamiast jak zakompleksiony chłopczyk naśladując każdą głupotę rządów państw starej unii, damy nie tylko przykład zdrowego rozsądku, ale dodamy też odwagi rozsądnie myślącym ludziom w zachodnich krajach. Stopień wiarygodności mediów tam jest na poziomie podobnym go „Gazety Wyborczej” czy TVN-u w Polsce. Tylko zachowując się jak należy, zasłużymy na szacunek porządnych ludzi. Natomiast w ogóle nie warto oglądać się na opinie ludzi przeciwnych wolności.

Cieszy to, że odbudowujemy w Polsce kulturę posiadania broni palnej. Właśnie tak ona musi być odbudowana, po komunistycznym zniszczeniu, przez oddolne działania. Przez tworzenie podmiotów, które biorą na siebie ciężar przekonywania Polaka po Polaku, do idei posiadania broni palnej. Dobrze, że są tacy co rozumieją konieczność wzięcia na siebie odpowiedzialności za Polskę. Dobrze, że nie tworzymy systemu odgórnie projektowanego i centralnie sterowanego. Właśnie to może okazać się gwarantem naszego wspólnego sukcesu.

b2ap3_thumbnail_P1200876.JPGb2ap3_thumbnail_P1200878.JPGb2ap3_thumbnail_P1200884.JPGb2ap3_thumbnail_P1200885.JPGb2ap3_thumbnail_P1200886.JPGb2ap3_thumbnail_P1200897.JPGb2ap3_thumbnail_P1200901.JPG