• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Wpisy Zespołu
  Wpisy Zespołu Wyszukaj ulubiony zespół.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Niech się święci 3 Maja". Uroczystości w Chmielniku i błogosławieństwo pól

przez w Uroczystości
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 1567
 • Drukuj
1567

b2ap3_thumbnail_P1700330.JPGMszą św. w kościele w Chmielniku, rozpoczęły się gminne obchody Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej liturgii odprawionej w intencji Ojczyzny, biało-czerwony korowód z udziałem między innymi Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek przeszedł ulicami Chmielnika do Parku Niepodległości.Przed Pomnikiem Wdzięczności, upamiętniającym bohaterów Ziemi Chmielnickiej poległych na polu walki, zaginionym, rozstrzelanym, zamordowanym, walczącym o wolną Polskę.W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy  Grupy Rekonstrukcji Historycznej im por. Stanisława Grabdy ze sztandarem ZŻ NSZ Okręgu Świętokrzyskiego. Nasza grupa dba nie tylko o historie ale również pielęgnuje tradycje i obrzędy ludowe. Powszechnym zwyczajem, praktykowanym od wieków w naszych parafiach, jest obrzęd błogosławieństwa pól. Zwykle sprawuje się go w okresie najbujniejszego wzrostu roślin, zbóż. Tradycyjnie jest to maj.Obrzęd błogosławieństwa pól jest wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, w szczególne partnerstwo, jakie istnieje pomiędzy Dawcą życia a człowiekiem. Przypomina o Bożym prymacie w świecie, pierwszeństwie wartości ducha wobec materii, o zależności od Stwórcy. 

Jestem takim nadrzecznym łazęga czyli popularnie wędkarzem jest to jedna z moich pasji Zajmuje się amatorsko grafiką i tworzeniem portali społecznościowych.Jestem twórcą i wspóltwórcą wielu portali obecnie najnowszym dzieckiem jest portal Piewca .pl z bardziej znanych portali jest to seria przewodników wędkarskich Świętokrzyski,Pomorski i Łodzki Przewodnik WędkarskiZakres moich zainteresowań jest dość szeroki, jest to historia regionu ,socjocybernetyka społeczna,przyroda i różne powiązane z nimi rzeczy.
Nie wierzę w obecny system monetarny. Jestem zafascynowany rozwiązaniami Szwajcarii i to nie tylko w kwestii waluty lokalnej ale tez obronności oraz demokracji bezpośredniej

Komentarze